• Kalendár

  Júl  2020
  Pon Uto Str štv Pia Sob Ned
     
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31  

Kurzy a semináre SMS

SMS – stabilizácia a mobilizácia – napomáha našej chrbtici v každej etape nášho života. Už v dospievaní, najmä u chlapcov, dochádza k prudkému rastu, kedy je chrbtica nečakane zaťažená. Pokiaľ s ňou jej majiteľ nepracuje, neposilňuje a správnym spôsobom necvičí, dochádza k jej deformácii. V dospelosti u žien potom zlé postavenie chrbtice môže mať za následok neplodnosť či komplikované tehotenstvo. Správne cviky s chrbticou bezprostredne po pôrode navracia ženu veľmi skoro do aktívneho stavu, vrátane cvikov pre pohodové a dlhodobé kojenie. Rovnako súčasný sedavý spôsob života, jednostrannosť fyzickej záťaže a nedostatok pohybu sa výrazne podpisuje na stave našej chrbtice so všetkými dôsledkami, ktoré sa už neprejavujú až v starobe vo forme osteoporózy, zhoršení chôdze, ohýbaní či celkovej tuhosti tela. To všetko sa spätne odráža i v duchovnom a duševnom prístupe k životu.

Princíp a význam cvičení

Série posilňovacích a naťahovacích cvikov pre celé telo. Cvičí sa proti miernemu odporu pružného lana, čím sa dosahuje správna koordinácia svalov celého tela. Nenáročným a efektívnym cvičením sa postupne a nenásilne posilňuje celý svalový korzet. Tým sa dosahuje nielen zdravej funkčnej chrbtice, ktorá sa stáva odolnou proti mechanickým príčinám zaťaženia, ale i plochého bruška, vyrysovanie pásu, nápravy plochých nôh a zrútenej nožnej klenby, uvoľnenie preťažených trapézových svalov, ramenných kĺbov aj.

Filozofia

Prebiehajúca evolúcia nás viac a viac núti narovnávať chrbát, aby sme cez prácu rúk mohli slobodne riadiť kroky svojho života. Naše pretrvávajúce životné postoje bývajú však veľakrát zhrbené, málo sebavedomé, máme pocit, že nás niečo zväzuje, s čím si nevieme rady. Svoje telo tak uvrhujeme do otroctva, pretože ho nútime udržovať už nefunkčné, ustrašené, zväzujúce alebo stiesnené postoje. Potom sú naše svaly a tkanivá nedostatočne prekrvené a málo zásobené kyslíkom. Neuvedomujeme si, že život, ktorý nás potom obklopuje, je priamo úmerný stavu, v ktorom udržujeme svoje telo. Cvičenie je vhodné i pre tých, ktorí už trpia skoliózou nebo artrózou bedrového kĺbu (pred i po operácii totálnej endoprotézy). Funguje ako prevencia mozgovej mŕtvice a srdcovo-cievnych ochorení, osteoporózy, neplodnosti a gynekologických problémov i pri poruchách potencie a pod. Na seminári sa tiež dozviete niečo o význame rovnej a pružnej chrbtice a zdravých životných postojoch na úrovni tela i duše.

Srdečne Vás pozývame na víkendový dvojstupňový seminár „Stabilizácia a mobilizácia chrbtice – SMsystém“ dňa 25.-26.10. 2014 v Penzióne Harmónia.

Prvý stupeň – základná zostava cvikov (25.10.2014, 10:00 – 18:00)
Cvičenie: jednoduché a účinné cvičenia s pružným lanom pre spevnenie svalového korzetu a uvoľnenie kĺbov. Séria posilovacích a naťahovacích cvikov.
Teória: – funkcie svalového aparátu a vzťahov v ňom
a.. vertikálna stabilizácia, špirálová stabilizácia, svalový disbalans
b.. svaly a tendencie k skracovania, svaly s tendenciou oslabenia,
c.. porovnanie SM systému s iných druhov nápravných cvičení (joga, Pilates, Power joga) a vplyv týchto cvičení na správny rozvoj svalového aparátu
d.. zameranie na krčnú oblasť a hlava (bolesti, migrény a iné)
Psychosomatika: evolučne trendy vo vývoji chrbtice, význam stavby vzpriamenej chrbtice, jej pevnosť a pružnosť.

Druhý stupeň – rozšírené cvičenia (26.10.2014, 9:00 – 17:00)
Cvičenie: cviky jednou rukou, cviky s opornou tyčou a s nášľapom na podložku, mobilizácia hrudníka a chrbtice
Teória: – hlbšie pochopenie súvislosti v svalovom systéme pohybového aparátu
– rameno, bedrový kĺb (artróza bedrového kĺbu, vyskočenie platničiek – pred a pooperačne stavy), halux valgus, ploché nohy
– súvislosti s meridiánmi a akupunktúrnymi bodmi
Psychosomatika: emocionálne a mentálne príčiny rôznych odchýlok od správneho držania tela
#1 LED Lighting Manufacturer

Early adopters of LED lighting will remember 50,000 hour or even 100,000 hour lifetime ratings printed on the box. We have become ‚awkward quislings‘ of our very being and act as though we are ‚polished‘, internationalized“, „with it“; we have hanging 150w round ufo led high bay lights all over us and posted in the walls of our houses, trapping of imperial cultural symbols, products, speech and mannerism of a colonized people, that in the end we look like „poor Copies“ of those Europeans we are trying to emulate or ape.

Here we have been afforded a chance to dialogue with one another, but we present and pretend by staying aloof of the contents, issues and led high bay light manufacturer topics that concern us. The social media fall right into the middle of our culture in its nature of communication with one another.

From the days of the early struggles to now, our intellectual cadre has no yet realized what type of powers we are really up against and what their motives and modus operandi is. Instead, we end up joining our detractors in oppression and depressing of us(Africans), without even thinking about what we are doing-we Led High Bay Light conveniently forget and pretend that we are now living today, and the past does not affect us, since there’s nothing we can do about it. This is where One of my battles with anyone who thinks like that and says such statements that I have been dealing with head on and energetically opposed, throughout this Hub.

The innovative ALL-IN-ONE solar street light, which integrates solar PV panel, LED light and LiFePO4 battery into a complete product, is 240 watt industrial high bay led light fixtures with human intelligence induction system to achieve the solution of low energy, long time, high luminous flux and free maintenance.Led Bay Light

This is the real reason why there is very little investment in black education because there is an economic imperative to considerably reduce the flow of African 200 watt ufo led high bay light children graduating and entering the workforce, since there are no available jobs for them and thus it is pointless to waste money educating them.

a