Milí priatelia,
pripravujeme pre vás zaujímavý dvojdňový certifikovaný workshop s Jan Benham,  zakladateľkou aromaterapie v Kanade.
Téma bude: Profesionálna výroba prírodných krémov, mydiel, šampónov
Niektorí z vás sa s Jan stretli na seminári Českej aromaterapeutickej spoločnosti zameranom na starostlivosť o pleť a pokožku.
Jan Benham má prax ako holistická terapeutka a kozmetička viac ako 30 rokov vo Veľkej Británii i Kanade. Začínala ako kozmetička – terapeutka v rokoch 1978 až 1980. Aromaterapeutkou a reflexologičkou sa stala v roku 1981 po tréningu u Shirley Price, ktorá vo svojej dobe bola odborníčkou v aromaterapii a autorkou mnohých aromaterapeutických kníh.
V roku 1985 začala Jan učiť u Shirley Price – ešte pred tým, než sa odsťahovala do Montrealu v Kanade, kde v roku 1986 založila Inštitút aromaterapie za účelom poskytovania kvalitného vzdelania v oblasti holistických štúdií a prírodnej starostlivosti o pleť.
V roku 1996 sa presunula do Toronta, kde vznikol Aroma Shoppe. Aroma Shoppe bol založený v roku 1996, aby dodával ingrediencie potrebné na výrobu aromaterapeutických produktov a prírodnej kozmetiky.

Jan je autorkou niekoľkých kníh:
„The Creamy Craft of Cosmetic Making“ 1996,2011,
„The Baby Boomers Beauty biblie“ 2004, 2011,
„Pet Care With Essential Oils and Their Freinds“ 2013,
„Dare to Kiss“ o prírodných produktoch pre starostlivosť o pery a kozmetike, 2014,
„The little book of lipsticks“ 2014.

Institute of Aromatherapie ponúka po celom svete v spolupráci s Federation of Holistic Therapists (FHT) akreditované kurzy aromaterapie, kurzy zamerané na holistickú starostlivosť o pokožku a výrobu kozmetiky. FHT je najväčšia a vedúca profesionálna asociácia terapeutov pre alternatívu, kozmetiku a šport v Spojenom kráľovstve a Írsku.
Jan vyučuje ako v UK aj v Kanade aromaterapiu, holistickú starostlivosť o pleť a výrobu kozmetiky.
Od roku 2012 na Institute of Aromatherapy a Shirley Price Aromatherapy College vyučuje o aromaterapii a použití esenciálnych olejov v najrôznejších receptúrach, ktoré sa zakladajú na skúsenostiach školiteľov a čerpajú z posledných výskumov zdravotných sestier pracujúcich na psychiatrii pre NHS (National Health Service) v UK. Tieto školenia sú ušité na mieru, aby pomohla so starostlivosťou o rozrušených a nezvládnuteľných pacientov a tiež sú určené pre ľudí, ktorí skrátka horšie zvládajú život.
Jan je členkou International Federation of Health & Beauty Therapists (FSBTh), International Federation of Holistic Therapists (FHT), International Federation of Professional Aromatherapists (iFPA) UK, Canadian examining Board of Health Care Practitioners, bývalou prezidentkou (CFA) Canadian Federation of Aromatherapists , zakladateľkou a riaditeľkou Institute of Aromatherapy, The Aroma Shoppe and The Jan Benham School of Holistic Studies.
https://www.youtube.com/watch?v=zm4UbBVRlkk

Workshop sa bude konať  21.-22.10.2017 v Brne v ateliéri ARTISSIMO, Husova 18.
Cena workshopu je 160,- Eur, po prihlásení sa a zaplatení kurzu do konca septembra je cena 140,- Eur.
V cene je zahrnutá výuka, vlastná výroba, materiál na výrobu, manuály  v angličtine, certifikát.
Maximálny počet je 20 osôb.
Pre účastníkov z Bratislavy vieme zarezervovať ubytovanie za dobrú cenu v prípade, že sa rozhodnú prenocovať v Brne.
Kto má záujem o predbežnú rezerváciu, napíšte na mail krasia.markova@gmail.com, tel. 0903 288 381