Esencia života – rozpamätajme sa  
Keď sme sa narodili boli sme čistou Esenciou života. Postupne výchovou sme boli formovaní, akí máme byť, ako sa správať a dokonca ako myslieť. Prispôsobili sme sa programom, musíš, nesmieš a naučili sa napĺňať očakávania, aby sme nestratili lásku rodičov. Vzdali sme sa svojej Esencie a zabudli. Nevedome sme ju nahradili množstvom programov, presvedčení a tým si vytvorili svoju osobnosť.  Dnes už ani nevnímame, ako nás oddeľuje od nás samotných a našej esenciálnej podstaty. Práve toto zabudnutie spôsobuje naše vnútorné utrpenie a neustále hľadanie niečoho, čo vnútorný pocit prázdnoty naplní. Je jedno, čím sa naplníme, pocit radosti je vždy len chvíľkový. Vnútorná diera sa znovu a znovu objaví a pocit prázdnoty či frustrácie nahrádzame novými túžbami a cieľmi, ktoré nám zaručene už prinesú naplnenie. Nič nenahradí naše spojenie s našou Esenciou, s nami.

Esencia je ako svetlo. Nemôžeme ho vidieť priamo, môžeme však vidieť jeho spektrum ako dúhu. Učenie Diamond Logos nás znovu navracia k Esencii, tak aby sme mohli opäť naplno zažívať radosť, lásku, dôveru a chuť tvoriť svoj svet vedome vo všetkých kvalitách, ktoré nám život ponúka. Rozpomínať budeme na 5 dňových seminároch špecificky zameraných na rôzne kvality Esencie, aktívnou prácou sebauvedomovania a meditácii. Zúčastniť sa môžete jedného seminára alebo postupne celého spektra. Pre terapeutov prinášame cca po troch mesiacoch individuálnej práce 2 dňový nadstavbový seminár na prehĺbenie práce s esenciami v terapeutickej praxi. Na Slovensku sme začali v decembri 2012 Zlatou a Červenou esenciou  a odvtedy pravidelne pokračujeme.

Termíny najbližších seminárov:
20.-24.1.2016  Enneagram – 9 tvárí duše – rozpoznaj svoje typické obranné vzorce a skutočné kvality
29.-31.1.2016  Ženský seminár s Martinkou  a  Mužský seminár s Prasadamom – uzdravenie pubertiačky a pubertiaka v nás – malá časť programu bude spoločná
17.-21.2.2016  Biela, strieborná a platinová esencia – dôvera, osobná vôla, stabilita, bytie tu a teraz
18.-22.5.2016  Zelená esencia – nežná láska, rešpekt, súcit a uzdravenie
11.-15.6.2016  Chandeliér a Briliantová esencia 
20.-24.7.2016  Seminár pre páry

17.-21.8. 2016 Čierna esencia – pravda, skutočná sila, intuícia a pokoj

Prezentácia a ubytovanie prvý deň od 8:30 na recepcii penziónu. Začiatok o 10 hod. Ukončenie posledný deň o 17 hod.
Cena víkendového seminára je 110 Eur /3000 Kč (záloha je 30 Eur /1000 Kč).
Cena 5 dňového kurzu je 235 Eur / 6400 Kč.
Pri platbe zálohy 2000 Kč/75 Eur 3 týždne pred začiatkom zľava 10%. Zľavnená cena je 212 Eur alebo 5800 Kč.
Vaša prihláška je záväzná po zaplatení zálohy:
ČR: 2000 Kč na účet 2000857169/2010 Fiobanka
IBAN: SK5183300000002000857169   BIC: FIOZSKBAXXX
alebo
SR: 75 Eur na účet 3124243032/0200 VÚB
IBAN: SK8302000000003124243032  BIC: SUBASKBX
Do správy pre prijímateľa uveďte prosím vaše meno a názov akcie. Ako variabilný symbol uveďte vaše tel. číslo.
Lektori: Prasadam a Martina Janků   www.kvalitazivota.cz
Preklad z angličtiny zabezpečený.
Ubytovanie: 19 Eur/noc v dvojlôžkovej izbe, cena plnej penzie 18 Eur (raňajky – 4,80 €, obed – 7,20 €, večera – 6 €)

Zľavový cenník
Do prihlášky napíšte čo si objednávate, aké máte požiadavky na ubytovanie a stravu.
Prihláška

Biela esencia
prináša do nášho života dôveru, stabilitu, bytie v prítomnom okamžiku a otvára prístup k našej jasnosti. Je známa ako esencia vôle, spojená s pocitom vnútornej pevnosti, opory a zmyslu hodnoty. Sú to kvality, ktoré nám sú vlastné, ale nie vždy k nim máme prístup. Pokiaľ si kladieš otázky týkajúce sa týchto tém, a nenachádzaš odpovede, je dôležité pozrieť sa na to, s akou témou sú spojené. Dôvera má čo dočinenia s našim otcom, pretože on je prvý, ktorý nám ukazuje svet. Možno on sám ho vnímal ako nebezpečný, možno nebol s tebou, keď si ho potreboval, a mnoho ďalších možno… Súčasťou seminára je i zoznámenie sa so Striebornou esenciou, ktorá nám dáva kvalitu osobnostnej vôle, čo je túžba a vôľa žiť svoj vlastný život podľa seba a kvalitu uvolnenia (relaxácie).

Zelená esencia
je esencia srdca, ktorá má kvalitu súcitu, nežne milujúcej lásky a hlbokého rešpektu k sebe i k existencii. Je esenciou podporujúcu uzdravovanie emočných zranení, s ktorou prichádza skutočné pochopenie zmyslu našej existencie. Pokiaľ sa nám podarí prežiť a nadviazať spojenie s touto kvalitou nášho bytia a precítiť ju, máme sa kam vracať v dobe našich životných ťažkostí, nachádzať tu útočište, podporu, lásku a pochopenie pre nás samotných i ostatných.

Čierna esencia
je známa ako esencia mieru a lásky k pravde. Je to veľmi hlboká dimenzia vzhľadu a uvedomenia si svojho vnútorného majstrovstva. Vynára v nás kvalitu pravej sily, pokoja a nekonečného priestoru. Umožňuje transformovať naše hlboké strachy. Všetci ich poznáme. Niekto sa viac bojí o prežitie, že nebude mať dostatok peňazí, nebude mať kde bývať a nebude mať čo jesť. Držíme sa práce, ktorá nás nebaví a kde nie sme šťastní, zo strachu, že inú nenájdeme. …Niektorí neustále žijeme v obave, že nenájdeme toho pravého partnera pre život alebo, že ten aktuálny partner odíde, nebude nás dosť milovať… Bojíme sa o deti, bojíme sa, že niečo nezvládneme, máme strach z budúcnosti… A z tohoto veľkého strachu manipulujeme. Manipulujeme seba, deti, partnerov a celé okolie… Spoločne sa pozrieme na náš najväčší strach, ktorý nás ovláda – strach zo života, sexuality, strach zo smrti i strach zo zneužitia… Máme tendenciu pred ním utekať, ale nemáme šancu zvíťaziť- je vždy mocnejší.  Kvalitou čiernej esencie je taktiež humor. Doprajme si teda ten komfort, nášmu strachu čeliť s humorom, pozrieť sa na témy, ktoré nás trápia s odstupom a nadhľadom. Behom našej spoločnej práce sa nám otvára možnosť náš strach transformovať pomocou čiernej esencie a opäť sa uvolniť, zažiť nekonečný pokoj a priestor. Môžeme uvidieť manipuláciu svoju i druhých, oslobodiť sa od nej a pocítiť svoju pravú veľkosť v celej našej sile a kráse.

Žltá esencia
Nám prináša kvality radosti, hravosti, tvorivosti a extázy. O žltú esenciu sme prišli preto, že sme boli učení žiť a brať život príliš vážne. Plniť zodpovedne každodenné povinnosti života. A my sme tak činili – s ťažobou zodpovednosti, s hrozbou, že zas nebudeme dosť dobrí. So žltou esenciou sa náš život stáva opäť ľahším, sme schopní prežívať veci s nadhľadom, ľahkosťou, znova prežívať radosť z každodenných maličkostí. Učí nás vracať sa k spontánnosti, hravosti a zvedavosti, ktorú tak dobre poznáme z nášho detstva. Učí nás prežívať život s extázou z pocitu vnútornej radosti.
Prasadám o esencii: Známa ako esencia radosti. Tato jemná dimenzia nášho bytia je ako vnútorne žiariace slniečko a je o našej vrodenej schopnosti žiť v radosti a zvedavosti. Je to miesto, kde odpadnú naše staré negatívne sebaobrazy a vážnosť a kde znova získame svoju bezstarostnú nevinnosť.

Zlatá a červená esencia
Tato esencia je spojená s témami matky, vďaka našej nevedomej túžbe zažívať blažený stav nám dobre známy z období nášho vývoja v bruchu maminky (z prenatálneho obdobia). Vtedy boli naše potreby naplňované bez akéhokoľvek úsilia a my sme zažívali pocit dokonalej jednoty. Nevedome sa chceme do tohto stavu dokonalej jednoty vrátiť a to za vysokú cenu potlačenia nás samotných, našich emócií, našej pravdy, nášho vlastného života. Kvalita červenej esencie sa prelína do všetkých oblastí nášho života. Dáva nám odvahu a vôľu žiť svoj vlastný život, silu vyjadrovať seba samého a slobodne taktiež prežívať vlastnú sexualitu. Seminár červenej esencie nám prináša nové vedomie, umožňuje uvidieť tie miesta v nás, kde tzv. “negatívne splývame“, tzn. kde sme identifikovaní s matkou, jej emóciami, jej vnímaním sveta, okolia, s jej spôsobom života. Ukáže nám, kde sa dožadujeme lásky matky či rodičov, a smerujeme túto požiadavku na svojich partnerov, deti, atď. Toto uvedomenie nám pomôže navrátiť sa k nám samotným, oslobodiť sa od negatívneho splývania s rodičmi i generáciami a žiť svoj život slobodne a naplno. Prasadám o esencii: Známa ako esencia sily, je spojená so schopnosťou byť samostatným jednotlivcom. Prináša silu oddeliť sa od starých štruktúr, ktoré už neslúžia nášmu vývoju a jedinečnosti. Jej kvalitami sú vášeň, nadšenie, vitalita, entuziazmus a sila ísť do sveta plného výziev.

Tmavomodrá esencia
Čím bdelejšími sa stávame, tým pomalšie je naše ponáhľanie sa a náš tárací zmysel sa upokojuje. Energia použitá na táranie sa obracia a rodí sa z nej bdelosť. Ako to ale urobiť, keď si neustále odporujeme. Činy idú jedným smerom, myslenie druhým a pocity ďalším. Sme roztrieštení a tu vzniká naše najväčšie utrpenie. Potrebujeme začať pozorovať. Iba uvedomovaním si tela, sa začne diať niečo zázračné, telo sa uvoľní a vyladí. Pozorovaním myšlienok najprv uvidíme šialenú myseľ, ale keď to nevzdáme a budeme v tom pokračovať, začne sa to meniť. Myšlienky prestanú byť chaotické a zavládne hlboký mier. Akonáhle si uvedomujeme telo a myseľ, tak i naše emócie sa spoja v jeden celok. Potom prichádza odmena, a to je najvyššie vedomie, prebudenie, potom zažívame blaženosť. Telo spozná rozkoš, myseľ spozná šťastie a srdce spozná radosť. Dostávame sa do svojho stredu, plného vedomia. Odpadáva kontrola, pripútanosť k bolesti a utrpeniu, strácame nutkanie stále niečo riešiť a na všetko reagovať. Rozplynú sa túžby po moci, manipulácii, po naplňovaní falošných predstáv ega. Bdelosť nás spája so stredom a náš vnútorný oheň môže vzplanúť.

Perla
Perla súvisí s vývojom našej osobnosti. Vďaka nej naše ego nachádza harmonické prepojenie s esenciami i bodom svetla. Lepšie rozpoznáme, kedy nás ovláda naše falošné ego, a kedy zažívame skutočnosť nášho bytia. Už nemusíme zostávať v konfliktoch, drámach a negatívnom splývaní. Vnútorné potreby sa napĺňajú, s perlou dostávame skutočné kvality pre každodenný život. V tomto seminári prinesieme svetlo a vedomie do našich tieňov. Odtiaľto sme tak manipulovaní, náš diablik v nás je tak geniálny, že väčšinou to nie sme schopní uvidieť. Tieto temné stránky si potrebujeme uvedomiť, transformovať falošnú perlu na pravú a zažívať prirodzene vnútorné i vonkajšie bohatstvo v súlade s naším bodom svetla.

Superego – cesta k slobode
Všetci chceme byť slobodní a šťastní. Časom zistíme, že to čo nám bráni, nie je vo vonkajšom svete, ale prekážkou sú naše vlastné presvedčenia a predsudky, ktoré neustále podporujú vnútorné hlasy, ktoré v psychológii nazývame superegom. Náš vnútorný kritik nás neustále posudzuje, obviňuje a trestá. Všetok pocit hanby, viny a nízkeho sebavedomia prichádza práve od neho. Spoločne sa zameriame na rozpoznanie vnútorného kritika, ako s ním komunikovať, oslobodiť sa z jeho vplyvu a žiť slobodnejšie a radostnejšie.

Enneagram
Enneagram je prastarý systém posvätných tradícií sebapoznania. Popisuje deväť rôznych osobnostných typov, ich rozdielne myšlienkové vzorce, emočné schémy a obranné mechanizmy prežitia. Každý typ má svoju temnú i svetlú stránku. Ta temná je nevedomé chovanie, identifikácia s egom, závislosť na podmienenom vnímaní, kde všetko – od spôsobu myslenia, životných dilem, presvedčení i postojov vo vzťahoch, vrátane intímnych vzťahov – riadia typické vzorce správania. Ta svetlá je vedomie toho, kto som, poznanie svojho „pravého Ja“, svojej podstaty, esenciálnej povahy duše.
Počas nášho vývoja sme sa natoľko identifikovali so špecifikami svojho vlastného typu, že sme na svoju skutočnú prirodzenosť zabudli. Stali sme sa svojim „falošným Ja“ s obmedzeným vnímaním a reakčným správaním, ktoré nám na jednu stranu zaisťuje prežitie, na druhú stranu nás oddeľuje od skutočnej radosti a spontaneity. Túžime po naplnení, slobode, láske, ale stále nám niečo bráni. Niekedy dokonca vidíme to, ako samých sebe zväzujeme svojím správaním alebo si uvedomujeme ako nás ovládajú opakujúce sa emočné vzorce, ale nevieme to zmeniť.
Si šéf v práci i doma, ktorý musí mať všetko pod kontrolou? Si presvedčený, že existuje na všetko len jeden správny spôsob? Či si skôr plný pochybností a váhaš niečo urobiť, aby si sa nestal obeťou útoku? Si herec, ktorý dokáže všetkým, že je hodný lásky? Si pôžitkár, ktorý miluje dobrodružstvo? Alebo svoje priania nahrádzaš prianiami druhých? Si nerozhodný a potreby druhých poznáš lepšie ako tie svoje? Žiješ tu a teraz alebo ťa skôr priťahuje nedosiahnuteľný ideál? Aké sú tvoje typické vzorce? Aké sú opakujúce vzorce tvojich blízkych či spolupracovníkov?
Seminár poskytuje možnosť hravým spôsobom cez zážitok rozpoznať typické vzorce chovania jednotlivých typov, ich obranné mechanizmy i jedinečné kvality. Uvedomiť si ich a učiť sa posilňovať svoje prirodzené kvality, dary i talenty.

Viac informácii: mariatu@qualia-via.sk
Prihláška