Arvigo techniky mayskej masáže brucha

Maya Abdominal Masage  – tradičná mayská masáž kombinuje tradičné liečiteľstvo a múdrosť s modernou vedou, čím vytvára holistickú cestu k fyzickému, emočnému a duchovnému zdraviu.
Arvigo techniky mayskej brušnej masáže rozvinula Dr. Rosita Arvigo po výcviku u Dona Elijia Pantiho, posledného z tradičných mayských šamanov v Strednej Amerike, kde viac ako 30 rokov žila. Spojila poznanie anatómie, fyziológie, herbológie a naprapatie (štúdium väzov, kĺbov a svalov) s liečivými technikami a múdrosťou starých Mayov. Neinvazívna, externá, masážna technika vedie vnútorné orgány brucha do správneho postavenia. Zlepšuje funkciu orgánov a uvoľňuje fyzické i emočné napätie v bruchu. Podporuje prúdenie chi a tekutín v obehovom, lymfatickom a nervovom systéme, čím predchádza chronickým civilizačným ochoreniam.

Samotná masáž je prospešná pre mužov i ženy. Poskytuje úľavu pri bolestivej menštruácii, a ovulácii, nepravidelných cykloch, abnormálnom krvácaní, myómoch v maternici, cystách na vaječníkoch, menopauze, predmenštruačnom syndróme, kvasinkovej infekcii alebo infekcii močových ciest. Podporuje liečenie neplodnosti, pripravuje na zdravé tehotenstvo a pomáha počas pôrodu i po ňom. U mužov masáž brucha zlepší hlavne prívod krvi k prostate, čím predchádza zväčšeniu a zápalom. Tiež pomáha odľahčiť kŕčovým žilám, bráni predčasnej ejakulácii, niektorým problémom spojeným s impotenciou a nutkaniu k častému močeniu.
Viac informácii http://www.viavitalis.cz/mayske-masaze-bricha-arvigo/pouziti-a-prinos/
Hands on Health the Maya Way
Je jednodňový kurz kde sa naučíte prepojiť so svojim centrom v bruchu. Objavíte prečo a ako podporiť vlastné tráviace a reprodukčné orgány použitím pradávnej techniky, ktorá jemne tieto orgány vedie do správneho postavenia a funkčnosti. Obnovuje prúdenie krvi, lymfy, nervových impulzov a energie prúdiacej v bruchu. Jednoduchou a jemnou masážou, ktorú sa počas kurzu naučíte môžete sami uvoľniť viaceré symptómy hore uvedené. Masáž brucha je jemná, neinvazívna, jednoduchá masáž, ktorú môže robiť každý sám sebe.
Kurz Self- Care Training je trojdňový a prináša hlbšie poznanie anatómie a fyziológie brušných a reprodukčných orgánov. Zaoberá sa príčinami a symptómami chybne uložených orgánov a demonštruje techniky samoošetrenia. Priamo si vyskúšate ošetrenie od certifikovaných lektorov. Prakticky sa naučíte ako si masáž správne aplikovať na sebe a ako pravidelne podporovať svoje zdravie. Kurz prebieha v malej skupine – min. 8 a max. 12 účastníkov, aby bol zabezpečený individuálny prístup.