Reflexológia

Reflexológia je účinnou, pre každého dostupnou metódou, pri ktorej sa vykonáva stimulácia reflexných zón na nohách.
Ľudské telo je možno rozdeliť do desiatych pozdĺžnych pásových zón, po päť na každej strane. Každá z nich zobrazuje funkčný stav všetkých orgánov, ktoré sa v nej nachádzajú. Všetky orgány a systémy sú vo vzájomnom spätno-väzobnom vzťahu a narušenie rovnováhy jednej časti sa odráža na ostatných častiach. Mikrosystémy pravej nohy ovplyvňujú orgány na pravej časti tela a z ľavostranných mikrosystémov možno ovplyvňovať ľavú polovicu tela.
Tlakom prsta možno získať orientačne informácie o stave jednotlivých orgánov. Treba si však uvedomiť, že citlivosť zóny nemusí vždy znamenať akútne ochorenie. Môže isť o pamäťovú stopu po ochorení v minulosti (často i nepoznané). Na druhej strane, citlivosť môže signalizovať aj takú poruchu, ktorá sa pravé začína. Navonok sa nejako neprejavuje, prípadne prejavy sú netypické a nevýrazné, a ani podrobným lekárskym vyšetrením sa nič nezistí. Ide o pomerne časté stavy, keď má človek pocit, že nie je vo svojej koži, je unavený, „dolámaný“ a nič ho nebaví. Ak toto štádium trvá dlhšie, človeku prischne označenie neurotika či simulanta. Ochorenie sa začne brať do úvahy až vtedy, keď vzniknú vážne príznaky a možno ho objektívne potvrdiť medicínskymi vyšetrovacími metódami. Pre reflexológiu je dôležite v tomto prípade, že ošetrením zóny možno poruchu včas odstrániť a znovu dosiahnuť pôvodný stav zdravia. V tomto štádiu ide o začínajúcu sa informačnú poruchu, ktorá ešte nie je fixovaná a na jej odstránenie stačí malý informačný podnet. Ochoreniu, ktoré by inak nasledovalo, sa takto predíde a porucha sa odstráni bez následkov. Ide tu o preventívne pôsobenie, o plnenie ideálneho poslania východnej medicíny, ktoré Lao´C vyjadril slovami „Zadržte zlo, kým neexistuje, a poruchu, kým sa neprejaví“.
Realizáciou tejto metódy dochádza aj k zlepšeniu chronických zdravotných ťažkostí.

Srdečne Vás pozývame na kurz REFLEXNEJ MASÁŽE CHODIDIEL, ktorý sa uskutočni 5-6.05.2018  v penzióne Harmónia, Modra

V priebehu prvých dvoch dní vám budú poskytnuté všetky informácie potrebné pre účinnú aplikáciu.
Tretí nadstavbový deň s dobrovoľnou účasťou  sa uskutočni cca po jednom mesiaci v záujme získania praxe a zručnosti pre požadovaný efekt.

– Oboznámenie sa s mapou chodidla,
– Pozdĺžne a priečne zóny
– Indikácie a kontra indikácie
– Základné techniky
– Relaxačná masáž
– Hlava, oporný aparát,
– Dýchací systém
– Obličky, močové cesty, močový mechúr
– Tráviaci systém / žalúdok, pečeň. slinivka, slezina, tenké a hrubé črevo
– Lymfatický systém
– Záverečné zónovanie

 
Miesto konania: Modra , Harmonia alebo Bratislava (podla počtu účastníkov)
Cena: 130 eur

Kurz vedie Ing. Šeďová Bohuslava, 25 ročnú prax v odbore, absolvovala v r. 1990  v Budapešti Kurz reflexnej masáže chodidiel v rozsahu 80 h,v rokoch 1991, 1992 Kurzy reflexnej terapie-reflexológie v Českej republike u Ing J. Janču  a v. 1997 Kurz Reflex zone Therapy u anglickej lektorky,ktorá školí reflexológov v Londýne v rozsahu 80  h.

Info a Prihlášky: krasia.markova@gmail.com, 0903 288 381