ABDOMINALNA  TERAPIA I stupeň

Je neinvszívna externá masážna technika, ktorá vedie vnútorné orgány brucha do správneho postavenia. Zlepšuje funkciu orgánov a uvoľňuje fyzické i emočné napätie v bruchu. Podporuje prúdenie energie a tekutín v obehovom, lymfatickom a nervovom systéme, čím predchádza chronickým civilizačným ochoreniam.

Samotná masáž je prospešná pre mužov aj pre ženy. Poskytuje úľavu pri bolestivej menštruácii a ovulácii, nepravidelných cykloch, abnormálnom krvácaní, myómoch v maternici, cystách na vaječníkoch, menopauze, predmenštruačnom syndróme,  inkontinencii, kvasinkovej infekcii alebo infekcii močových ciest. Podporuje liečenie neplodnosti, pripravuje na zdravé tehotenstvo. U mužov masáž brucha zlepší hlavne prívod krvi k prostate, čím predchádza jej zväčšeniu a zápalom. Tiež pomáha odľahčiť kŕčovým žilám, bráni predčasnej ejakulácii, niektorým problémom spojeným s impotenciou a s častým nutkaním na močenie.

Na workshope abdominálnej terapie sa naučíte prečo a ako podporiť vlastné tráviace a reprodukčné orgány použitím techniky, ktorá  tieto orgány vedie do správneho postavenia a funkčnosti. Obnovuje prúdenie krvi, lymfy, nervových impulzov a energie prúdiacej v bruchu. Jednoduchou a jemnou masážou, ktorú sa počas kurzu naučíte,  si môžete sami uvoľniť viaceré hore uvedené symptómy. Abdominálna terapia je jemná, neinvazívna a jednoduchá masáž, ktorú si môže robiť každý sám formou samoošetrenia.

Jednodňový workshop abdominálnej terapii prináša hlbšie poznanie anatómie a fyziológie brušných a reprodukčných orgánov. Zaoberá sa príčinami a symptómami chybne uložených orgánov a demonštruje techniky samoošetrenia. Prakticky sa naučíte ako si masáž správne aplikovať na sebe a ako pravidelne podporovať svoje zdravie. Workshop prebieha v malej skupine – max. 10 účastníkov, aby bol zabezpečený individuálny prístup. Vhodný je pre všetky vekové kategórie. Obzvlášť vhodný je pre tínedžerov, aby informovanosťou predišli prípadným problémom v neskoršom veku.  

Workshop vedie: Ing. Krasimira Markova

Miesto konania: Bratislava
Najblizši termin: 12.2. 2023
Príspevok za zdieľanie skúseností je 75
Prihlášky a informacie:  krasia.markova@gmail.com, +421 903 288 381

ABDOMINALNA  TERAPIA II stupeň

Jedinečný výlet do panvy a panvového dna: Ako vyzerá? Čo všetko mám v panve uložené? Aký s ňou mám vzťah? Ako sa v nej cítim? Aký mám kontakt s jej energiou? Ako vlastne pracuje? Je moje panvové dno stiahnuté, poklesnuté alebo prirodzene pružné?  Ako ho podporujem? Ako ono podporuje mňa? A veľa iného, známeho i neznámeho.

Dno našej panvy je živý súbor svalov, s tromi vzájomne prepojenými vrstvami. Je to miesto našej prirodzenej sily. Na worshope ho budete spoznávať v troch rovinách – telesnej, emocionálnej i energetickej. Naučíte sa jednoduché cvičenia na jeho uvoľnenie i aktiváciu.

Čo vás čaká?

 • Uvedomíte si fyzickú rovinu svojho panvového dna, anatómiu, funkcie a jeho význam v našom tele.
 • 3 typy močovej inkontinencie a prečo nám škodí posilňovanie panvového dna prerušovaním močenia.
 • Naučíte sa precvičiť jeho 3 vrstvy jednotlivo a tiež vyladiť ich spolu do malej intímnej symfónie.
 • Dozviete sa ako rozdiely v pohlavných orgánoch muža a ženy ovplyvňujú spôsob myslenia.
 • Spoznáte svoj dych, ako ho ovplyvňuje svet emócii a ako spolupracuje krk, bránica a panvové dno. Odhalíte svoje obranné reakčné vzorce a oslobodíte panvu bioenergetickými cvičeniami.
 • V energetickej rovine spoznáte tantrickú PC pumpu a čo panvové dno podporuje.
 • Spoločne si zosumarizujeme zásady cvičenia a čo naše panvové dno podporuje.

Aké sú účinky cvičenia?

 • Zlepšenie stavu pri úniku moču
 • Uvoľnenie a zlepšenie pružnosti panvového dna
 • Zlepšenie hormonálneho profilu
 • Ústup menštruačných bolestí a bolestí krížov
 • Radosť zo života a svojej jedinečnosti
 • Zlepšenie sexuálneho života

Základom pre cvičenia sú skúsenosti s Maya Abdominal Therapy, Školou panvového dna – Metódou 3×3 podľa Renáty Sahani, Somatoemocionálnym zharmonizovaním podľa rôznych prístupov.

Miesta konania:

Jogové štúdio Rituals, Šúrska 136/A  Modra
29.1.2023  9:30-16:30 (príchod 9:00)

Čas na obed v okolí 1 hodina (obed vo vlastnej réžii).

Príspevok za zdieľanie skúseností je 75 €

Kurz vedie: Mária Turiničová – skúsenosti s Maya Abdominal Therapy, Školou panvového dna – Metódou 3×3 podľa Renáty Sahani, Somatoemocionálnym zharmonizovaním podľa rôznych prístupov.

Priniesť si treba deku a väčšiu šatku okolo pásu.

Prihlášky a informácie: krasia.markova@gmail.com, tel. 0903 288 381

Skúsenosti účastníkov:
Uvedomil som si múdrosť vlastného tela a pocit sily. Super. Dík.  – Pavel, 29

Zažil som, aké je to chodiť vedome. Zistil som, že kroky nevychádzajú z nôh, ale z pohybov v panve. V neposlednom rade som sa naučil trénovať svaly panvového dna s každým vedomým dychom, ktorých mám každým dňom čoraz viac.    – Jaromír, 38

Uvedomil som si svoje panvové dno, z čoho sa skladá a aký význam má pre môj život, nielen čo sa týka anatómie. Pri jednoduchých cvičeniach sa mi podarilo precítiť a uvoľniť vnútro mojej panvy, ktorú som mal už dlho napätú. Vďaka tomu som pochopil, aký som stuhnutý v tejto časti tela. Ďakujem Majke, že som sa mohol viac krát zúčastniť, lepšie sa ukotviť vo svojom základe a cítiť svoju silu.   – Ľuboš, 35

Ďakujem za naozaj obohacujúci workshop po teoretickej aj praktickej stránke. Dozvedela som sa mnoho pre mňa nových informácií a zároveň bolo úžasné, že som si všetko mohla aj zažiť a cítiť v mojom tele. Vďaka Majkinmu vedeniu a super názorným pomôckam som si jednotlivé cviky ľahko zapamätala aj osvojila. Cítim sa viac spojená sama so sebou a vnímam, že vďaka pozornosti, ktorú dávam svojmu panvovému dnu sa mení aj niečo v mojom živote. Určite odporúčam ženám v každom veku    – Jarmila, 37