Terapie pohybom

Prečo strácame stabilitu? Žeby strata vnútornej opory?

Telo je strážcom nášho zmyslového zážitku a našich emócií, domom, kde žije naša Duša. Cítime sa dobre, keď v tele nie je napätie, energia sa telom voľne pohybuje a je jej veľa, ľahko riešime životné úlohy, tešíme sa z maličkostí a cítime sa šťastní.

Napätie vzniká pod vplyvom neustáleho stresu. To vedie k rôznym ochoreniam, nepríjemným bolestivým prejavom a celkovo negatívne ovplyvňuje náš život.

A keď sa v tele nahromadí veľa napätia, je to pociťované ako stuhnutosť, únava, slabosť v tele, možno ťažkosť, nízka hladina energie.

Stres vedie aj k poruchám pohybového aparátu, poruchám držania tela a v dôsledku toho sa objavujú bolesti rôznej intenzity, ploché nohy, distorzie panvy, rôzne dĺžky nôh, skoliózy, hernie, výbežky, úrazy a pod.

Fyzicky aj psychicky to môže byť pociťované ako nedostatok vnútornej opory, nedostatok sily na udržanie držania tela, hladina energie klesá a človek nežije, ale prežíva.

Keď uvoľníme fyzické napätie, uvoľníme sa, zároveň uvoľníme aj psychické napätie. Zlepšuje sa fyzický a psycho-emocionálny stav, zvyšuje sa hladina energie, zlepšuje sa nálada, čo pozitívne ovplyvňuje všetky oblasti nášho života.

Cesta k riešeniu takýchto problémov je pracovať s telom a mysľou zároveň.

Účinky je cítiť veľmi rýchlo.

Preto sme pripravili pol ročný cyklus cvičení, jeden deň v mesiaci, každý mesiac iná téma kde budeme odhaľovať ako to mame a posúvať sa telom a vedomím tam ako to chceme mať v živote, v tele.

5.3.2023 (nedeľa) Vás pozývame na jednodňový workshop „Opora“, kde môžete už na prvej lekcii prísť k uvedomeniu a pocítiť zmeny. To je veľmi dôležité, aby bola motivácia cvičiť ďalej.

Miesto konania: Odborárska 21, Bratislava
10:00 – 16:00 h
Čas na obed v okolí 1 hodina (obed vo vlastnej réžii)

Cena: 100 €

Kurz vedie: Tatiana Shamir

Prihlášky a informácie: krasia.markova@gmail.com, tel. 0903 288 381